تصویر روز

اولین مبدل حرارتی تیتانیومی در سال 1966 توسط شرکت آمریکایی UOP (Union Oil of California) که شرکتی فعال در زمینه اکتشاف و استخراج نفت بود ساخته شد. این مبدل حرارتی برای استفاده در صنایع شیمیایی طراحی شده بود.

اولین تفنگ ساخته شده از تیتانیوم در سال 1968 توسط شرکت Tioga Arms ساخته شد. این تفنگ، یک تفنگ ساچمه ای مدل Tioga 12 بود که از آلیاژ تیتانیوم Ti-6Al-4V ساخته شده بود.

تایرهای تیتانیومی گزینه جدید ناسا برای ماه و مریخ نوردها 

استفاده از آلیاژهای مستحکم و سبک در ساخت دوچرخه همواره در ذهن سازندگان این وسیله نقلیه بوده است و تیتانیوم یکی از گزینه های مناسب این وسیله مسابقه ای ، ورزشی و تفریحی میباشد.

هواپیمای Douglas X-3 Stiletto یک هواپیمای جت مافوق صوت با دماغه بلند و تیز و بدنه باریک بود که برای اولین بار از تیتانیوم به عنوان متریال اصلی بدنه و ساختمان داخلی آن استفاده شده بود.

اولین هواپیمای ساخته شده از جنس استیل در سال 1931 توسط کمپانی باد در امریکا ساخته شد .

استیل زنگ نزن مدت‌ها ست که در ساعت‌ها ، حتی با مارک‌های گران‌قیمت مانند Tag Heuer و Rolex تولید میشود اما همیشه اینطور نبوده است. در دهه 1930 بود که فولاد ضد زنگ راه خود را برای تولید ساعت پیدا کرد.

دردوران جنگ دوم جهانی پلاک های شناسایی سربازان از جنس مونل ساخته شد تا در گل و لای و شرایط خوردگی زیاد دوام بیاورند. سربازان به شوخی نام Dog Tags را روی این پلاکها گذاشتند .

ازاولین مصارف گسترده آلیاژ مونل، ساخت سقف ایستگاه مرکزی قطار شهر نیویورک به نام ایستگاه پنسیلوانیا از این آلیاژ بود.

فضاپیمای آپولو یک که برای فرود انسان روی کره ماه طراحی شده بود ، بدنه ای از جنس تیتانیوم گرید 5 داشت ...

   
 
دفتر مرکزی : تهران ، سعادت آباد ، خیابان سرو غربی ، ساختمان نگار ( پلاک 104 ) ، واحد 59 ،  تلفن : 02122361054 / 02122361053 / فکس : 22095101
انبار و فروشگاه : تهران ، کیلومتر چهار جاده قدیم تهران - کرج ، مرکز تجارت استیل ایران ،  پلاک 171 ، تلفن : 02166395293
ایمیل: info@metaliom.com